Pravidelné aktivity

CVIČENÍ PRO RODIČE S DĚTMI:

ÚTERÝ

09:20 – 10:15 – CVIČENÍ PRO RODIČE S DĚTMI: 2 – 3 ROKY

 

STŘEDA

09:00 – 09:45 – CVIČENÍ PRO RODIČE S DĚTMI: LEZCI

10:00 – 10:55 – CVIČENÍ PRO RODIČE S DĚTMI: 1,5 - 2 ROKY – CHODÍCÍ DĚTI

11:00 – 11:30 – CVIČENÍ PRO RODIČE S DĚTMI: 4 - 10 MĚSÍCŮ – KLUBÍČKA

Jóga - nyní nově dva kurzy

Cvičení pro rodiče a děti

Cvičení pro rodiče a děti je určeno pro miminka od 4 měsíců do 4 let. Ke správnému vývoji dětí je nutné velké množství podnětů. Dostatek příležitostí k pohybovým aktivitám a novým zkušenostem příznivě působí na psychomotorický vývoj dětí a zvyšuje také sociální stabilitu. Děti těší společné činnosti s maminkou, tatínkem či babičkou a postupně se začínají zajímati i o vrstevníky. 

 

Poradna psychomotorického vývoje

Poradna je určena rodičům s dětmi od narození do jednoho roku, a to buďto individuálně, v miniskupince 2 dětí nebo ve skupince maximálně po 3 dětech. Díky individuálnímu přístupu, je přesně "šitá na míru" Vašeho dítěte. Má za úkol Vás pravidelně informovat o změnách ve vývoji jednotlivých dovedností Vašeho dítěte a naučit Vás lépe rozumět jeho potřebám. Více na www.brzla.cz.

Trutínkovy lesohrátky pro rodiče s dětmi ve věku 1,5 - 4 roky

Nabízíme pravidelné setkávání  rodičů s malými dětmi  od 1,5 do 3 let (vítány jsou i děti starší). Součástí programu Lesohrátek budou pohybové, výtvarné a

hudební aktivity, zkoumání přírody, zážitky a tvoření v přirozeném prostředí, co nejvíce venku v terénu. V případě nepříznivého počasí můžeme využít prostor rodinného centra Trutínek pro tvořivou dílničku, odpočinek, vyprávění a sdílení společných zážitků.

Divadlo

Interaktivní divadla pro děti v podání Blanky, Lucky, Jirky a dětí.  Od klasických pohádek, přes bajky a smyšlené příběhy se snažíme dětem hravou formou přiblížit chování a jednání v různých situacích s důrazem na spravedlnost, laskavost, přátelství, povinnosti a další hodnoty.

 

Štěstí

PRAVIDELNÝ PROGRAM PRO ŽENY - zaměřený na témata osobního rozvoje jako nízké sebevědomí, přepisování nevyhovujících mozkových programů, efektivní komunikace, sebeláska, zdravé sebevědomí našich dětí, a jiná témata

Něžná náruč

Z hlediska manipulace s dítětem je nutné porozumět a zvládnout správné základní techniky v souladu s jeho potřebami a psychomotorickým vývojem.
Jedná se tedy konkrétně o nácvik správných technik a poloh určených  k zvedání a pokládání dítěte,  k přenášení z místa na místo, k chování a uklidňování v náručí či peřince, k polohování dítěte,  k otáčení ze zad na bříško a zpět s různou dopomocí dle věku a schopností dítěte, k přebalování a oblékání, ke kojení, k odpočinku, k navázání sociálního kontaktu, k mytí obličeje nebo zadečku, k předávání druhé osobě, k přebírání z náruče druhé osoby, ke koupání   atd.

Více na www.brzla.cz

Laktační poradna

Jestli jste těhotná a připravujete se na kojení, nabízím vám množství materiálů, protože pro kojení je důležitý správný začátek. To, co se stane v prvních dnech po porodu je kritické pro kojení a lehkost, s jakou začne.

Více na www.brzla.cz

Šátkování

Kurz správných manipulačních postupů při uvazování dětí 0 - 3 roky.

Více na www.brzla.cz